Hodnocení závodu

02.08.2013 14:54

3. ročník orientačního bajkmaratonu TransKras je za námi. Z reakcí, které od vás máme, si dovolím říct, že se akce povedla. Chci vám ještě jednou všem poděkovat a vyslovit obrovský obdiv za jakých podmínek jste zvládli poměrně dost těžký závod. Dovolím si krátké ohlédnutí za touto akcí.

TransKras 2013 byl pro nás letos velmi obtížný a to hlavně z důvodu rozsáhlého prostoru, který bylo třeba zmapovat, zakreslit a také proto, že nás pořadatelů, vyrazně ubylo. Bylo třeba zařídit mraky věcí od jednání s úřady přes výběr cenntra, opravu mapy ......až po oslovení sponzorů.

Prolog. Na noční rychlou etapu vyrazilo 12 dvojic, ale nikomu z nich se letos nepodařilo orazit všechny kontroly. Noční etapa byla postavena tak, aby nedošlo pokud možno k úrazům a aby jste si oťukali mapu a hezky rozjeli před hlavními etapami. Bohužel jeden tým nedokončil z důvodu nepříjemného úrazu. Velké plus byla teplota, která byla velice vhodná pro sportování :)

1. Etapa. V sobotu jsme vás protáhli celou jižní částí Moravského krasu a přírodního parku Říčky. Že se jednalo o velmi těžkou etapu jak fyzicky tak orientačně potvrdila většina závodníků. Tato část je opravdu protkána údolími, prudkými výjezdy a sjezdy a spoustou lesních cest. Z konzultací nad mapou jsem pochopil, že nejvíce vás orientačně i fyzicky potrápila část kolem Hádů a Babic, to byl i záměr. Bohužel se nám do mapy dostal šotek v podobě posunuté cesty kousek od startu. Vím, že většina těch co tuto cestu volili, chybu odhalila ihned vzápětí.

Odpočinout jsme některé nenechali ani večer po etapě. Na řadě byla akcička CHOBOT neboli noční orientační běh na pětníku, kde vedle rychlé volby postupu rozhodovaly také senzorické schopnosti závodníků. Mapu přímo na místě a téměř na koleni vytvořil náš skvělý tým Kenia a Zdenál.

2. Etapa. V neděli vás čekalo krásné svezení v hlubokých lesích PP Říčky, kde jste se alespoň schovali před extrémním horkem, které letos panovalo. Na trati bylo také několik velmi prudkých výjezdů/sjezdů, jde o to v jakém sledu to bylo absolvováno.

Za zmínku ještě jistě stojí fakt, že absolutní vítěz letošního ročníku Transkras, byl opět tým kategorie MD. Pro rok 2013 to byl tým Kamzasněhem.cz ve složení Martin Sajal a Lenka Kotačková. Dokázali porazit nejen všechny dvojice ve své kategorii, ale i všechny chlapi.:)

 

Takže přátelé a kamarádi, děkujeme vám za účast a těšíme se na vás na dalším ročníku TransKrasu, který by se měl konat po roční pauze. Tedy 2015. Za pořadatele. Roman Daněk