Charakteristika závodu TransKras

TransKras je 2-etapový

netradiční o-bikemaraton s možností nočního prologu, kombinující jízdu na horském kole s navigací dle mapy a turistiky. Dvojice závodníků, nebo jednotlivec jede v terénu od jednoho kontrolního bodu k dalšímu. Orientace probíhá podle tradiční turistické mapy v měřítku 1:50 000(1:40 000). Každý kontrolní bod má rozdílnou hodnotu a cílem závodu je nasbírat co největší množství bodů v daném časovém limitu. Vzdálenost a obtížnost přístupu ke kontrolnímu bodu zvyšuje jeho hodnotu. Vítězí tedy dvojice, která dokáže nalézt nejrychlejší cestu mezi vybranýni stanovištěmi. Náhledovou mapu závodníci obdrží v pátek i sobotu před závodem. Konkrétní mapu závodu včetně zakreslených obodovaných kontrol těsně před startem etapy. Při překročení časového limitu je dvojice penalizována trestnými body. Dvojice závodníků, musí být vždy spolu, nejdále na doslech.

Noční prolog

je určen zejména pro ostřílené bajkery(bajkerky) a má samostatné hodnocení. Prostor závodu bude v blízkosti kempu. Výhodou účasti na prologu je oťukání si terénu, mapy a možnost pozdního startu hlavní etapy. Bezesporu také silný zážitek z nočního bikingu, umocněný jízdou ve dvojici. Pro prolog bude vydána speciální turistická mapa v měřítku 1:25 000.

Hlavní  dvě etapy

se pojedou v sobotu a v neděli, časový limit 6 a 4 hodiny. Výsledky obou etap se sčítají.

 

TransKras je velká příležitost strávit super víkend na kole, na místech v přírodě, kam se možná sami nedostanete. 

Závod se jede jako součást SHOCART LIGY

 

Kdo se našeho závodu zúčastní?

Kdokoliv kdo má rád jízdu na horském kole. Může vzít TransKras vážně a jet na krev, objet co nejvyšší počet bodů, což znamená urazit 100 km a víc. Nebo pojmout závod jako bezva vyjížďku podle kvalitní mapy a strávit pohodový víkend v krásné krajině Moravského krasu.

 

minulé ročníky TransKras

TransKras 2011

TransKras 2012

MAPA PROSTORU TRANSKRAS 2013


Více zde: http://www.transkras.cz/o-nas/